E-knihy volně ke stažení

Knihovny.cz
e knihy volně ke stažení zdarma

Městská knihovna v Praze
kvalitně zpracované e-knihy klasiků: Dante Alighieri, Edgar Allan Poe, Karel Hynek Mácha, Božena Němcová, Josef Kajetán Tyl aj.

Booko.cz

desítky klasických i moderních knížek pro děti v jediné aplikaci pro tablety a mobilní telefony.

Proti šedi
100 dětských knih ke stažení zdarma

eKNIHOVNA.cz
volně přístupní klasici české i světové literatury Jaroslav Vrchlický, Božena Němcová, Victor Hugo, Eduard Bass, William Shakespeare, Francois Villon aj.

Palmknihy.cz
e-shop Palmknihy.cz nabízí také některé tituly zdarma Jakub Arbes, Karel Čapek, Alois Jirásek, Jan Neruda, Dalimilova kronika, Karel Václav Rais aj.

Bibliohelp
online a v dobré kvalitě Jack London, George Orwell, Erich Maria Remarque, Zdeněk Jirotka aj.

Česká elektronická knihovna
databáze české poezie 19. a počátku 20. Století Karel Hynek Mácha, Jaroslav Vrchlický, Jan Neruda, Karel Havlíček Borovský, Karel Jaromír Erben, Otokar Březina aj.

Databáze knih - široký výběr "povinné četby"

Digitální knihovna
digitalizované tituly nejen školní četby z fondu Moravské zemské knihovny

Kramerius.nkp.cz