Do knihovny v Lešné za dobrodružstvím

14.06.2024

V únoru a v červnu letošního roku se v knihovně v Lešné uspořádala již tradiční akce pro děti od narození do tří let s názvem Bookstart – S knížkou do života. Na prvním letošním setkání se děti dozvěděly, jak to bylo s klukem, jeho kamarádem slonem a velkým nepořádkem z knížky od Petra Horáčka s názvem Slon a na druhém setkání shlédly divadélko Kamishibai a pohádku o kůzlátkách a vlkovi. Děti doprovázely představení hrou na hudební nástroje a vedly si při tom náramně. V druhé části programu děti většinou dělají nějaké zajímavé aktivity – naposledy si vyrobily za použití papírového tácku, nůžek, lepidla, pastelek a vaty hlavu maminky kozy. Na konci akce dostávají prostor k prozkoumání knihovny, knížek a hraní si z kamarády.

Další setkání nejmenších dětí se uskuteční 17. října 2024 od 16 hod. v knihovně Lešná. Od října začínáme akce v knihovně i pro děti od tří do šesti let. První setkání starších dětí proběhne 17. října 2024 v knihovně Lešná od 17 hod. Každé nově příchozí dítě dostane dárek v podobě sešitu se samolepkami nebo sadou Bookstart s krásnou knížkou a hrou. Neváhejte a přijďte s dětmi do knihovny, neboť čas strávený s knihou rozhodně není zbytečný.

Za spolupráci děkujeme Městské knihovně Valašské Meziříčí a ilustrátorce Šárce Kukučkové. Fotografie z akcí najdete na webových stránkách Místní knihovny v Lešné.

Za komisi pro sport a kulturu zapsala Lenka Kovařčíková