Superhrdinská noc v knihovně Lešná

02.06.2022

V pátek 22. dubna proběhla v místní knihovně akce s názvem Noc s Andersenem. Na 15 odvážných dětí – superhrdinů a superhrdinek z našich obcí zachránilo naši knihovnu od tajemného a zákeřného Josefa Zloprda. Tento Zloprd je známý recidivista, který neoprávněně vniká do prostor knihoven. Nejdříve v knihovnách vyvolá mezi přítomnými paniku a poté, co lidé ve zmatku opustí budovu, si knihovnu zabírá jen pro sebe... I nás vyhnal z bezpečného místa knihovny do deštivého a chladného počasí. Klíč od budovy schoval na tajemné místo kdesi u kostela, ale my jsme se jen tak nedali. Děti díky svému důvtipu a šikovnosti objevily skrýš se schránkou a vyluštily od zámku tajný kód. Po návratu do knihovny se připravovaly na střet se Zloprdem a trénovaly své schopnosti. Z každého dítěte se postupně stával superhrdina nebo superhrdinka. Každý získal také svoje unikátní superhrdinské jméno a předmět, který charakterizoval jeho superschopnost. Tou byla například síla zeleného ohně, superpancíř, supersmrad, ledový dotek nebo třeba supervyhledávač. Na posilněnou děti dostaly lahodné hrdinské muffiny.

Blížil se okamžik střetu se Zloprdem. Našim úžasným dětem se podařilo vypátrat v budově místo, kde se nacházel. Ovšem Zloprd naše děti celou dobu tajně sledoval a zalekl se jejich nových schopností. Dětem se podařilo rozbít poslední zábranu, kterou měli v cestě, ale Zloprd ohromen jejich silou před nimi na poslední chvíli uprchl. Zahlédli jsme už jenom jeho stín... Od té doby je však už v našich knihovnách klid. Děti po zvládnuté akci přespaly v knihovně a ještě na druhý den si o svém dobrodružství dlouho vykládaly. Doufáme, že si děti letošní Noc s Andersenem a superhrdiny užily stejně jako my a už se těšíme na příští ročník s novým tématem. Jaké bude, to se necháme překvapit...

Za kulturní komisi zapsala Lenka Kovařčíková