Aktuálně

V pátek 22. dubna proběhla v místní knihovně akce s názvem Noc s Andersenem. Na 15 odvážných dětí – superhrdinů a superhrdinek z našich obcí zachránilo naši knihovnu od tajemného a zákeřného Josefa Zloprda. Tento Zloprd je známý recidivista, který neoprávněně vniká do prostor knihoven. Nejdříve v knihovnách vyvolá mezi přítomnými paniku a poté, co...

Noc s Andersenem je celorepubliková akce, která má za úkol podpořit čtení u dětí a dokazuje, že čtení knih může být velké dobrodružství.

V Místní knihovně Perná probíhá od 5. 10. 2021 vždy v úterý od 17:00 do 19:00 hodin prodej vyřazených knih, 1 kniha á 5 Kč.

Tento týden od 4. 10. do 10. 10. probíhá celostátní akce "Týden knihoven" a vy máte opět možnost si zcela zdarma stáhnout 3 e-knihy do své čtečky či mobilu. Které to jsou tituly? Letos je to překvapení, které odhalíte, když budete postupovat podle tohoto jednoduchého pokynu a tuto příležitost využijete:

Milí čtenáři, knihovna v Perné je od 7. září 2021 opět otevřena. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Od pondělí 19.4.2021 jsou opět otevřeny naše knihovny v Jasenici - v pondělí 17 - 19 hodin a v Lešné - ve čtvrtek 15 - 17 hodin, při dodržení všech platných hygienických opatření. Těšíme se na Vaši návštěvu!

ČEŠTINA 21. století - nová slova, nové významy
Zadání : napište příběh, ve kterém použijete nová slova, která čeština dříve neznala, ale která teď běžně používáte.

Milí čtenáři, podzimní čas láká k domácí pohodě s knihou. Bohužel, i naše knihovna je dočasně uzavřena, proto vám nabízím tipy na on-line četbu, zábavu, studium ... naleznete ZDE
Doufáme, že uzavření knihoven nebude dlouho trvat, a že si klasickou knihu budete moci brzo přijít k nám do knihovny opět vypůjčit.

Dotazník Spokojenosti se službami knihovny můžete vyplnit on-line až do 30. 9. 2021 na výše uvedeném odkazu, nebo vyplňte dotazník v papírové podobě přímo v knihovně.

Vytvořte si webové stránky zdarma!